День Захисника України

    На просвітницький захід до бібліотеки були запрошені учні професійного ліцею. 

     Ведучі заходу, працівники бібліотеки та працівники  Баштанського районного краєзнавчого музею, провели  справжній  екскурс у минуле української історії. Учні дізналися багато цікавого про виникнення козацтва, як вони захищали рідну землю, як зародилася Запорізька Січ, яка з перших років існування майже безперервно вела важку збройну боротьбу разом з усією Україною за віру і незалежність свого народу, а також про славних українських гетьманів– Байду, П. Сагайдачного, Б. Хмельницького, грізного отамана І. Сірка, П. Дорошенка, І. Мазепу, П. Орлика та ін. Всі  вони були видатними державними й політичними діячами, носіями ідеї незалежної, самостійної української держави

     Особливо учнів зацікавила легенда про те, чому козаки носили чуба, так званого оселедця, про його значення для кожного козака та магічну силу. А ще про унікального дуба, який росте на острові Хортиця. За переказами, цьому оспіваному в піснях та легендах дереву вже понад 700 років. Весь захід супроводжувався мультимедійною презентацією. Також учні мали змогу переглянути відео-кліп Назарія Яремчука «Гей, ви, козаченьки», який надав заходу особливої яскравості та патріотизму.

      Директор Баштанського районного краєзнавчого музею Требух О.О. презентував відео-матеріали (фото) з місць козацьких поселень у Миколаївській області, зроблених особисто, під час неодноразових польових археологічно-краєзнавчих експедицій. Презентація супроводжувалась детальною та цікавою розповіддю.

      Олександр Паливода, працівник музею, виконав під гітару українські козацькі пісні.

      Також були цікаві командні конкурси для учнів, направлені на закріплення матеріалу та логічне мислення.

     На завершення патріотичного уроку учні мали змогу ознайомитись з історичною літературою, в якій розповідається про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями.

      10 жовтня колектив та учні навчального закладу були запрошені та відвідали урочисті заходи, присвячені Дню Захисника України, які відбулись у районному Будинку культури.  

       11 жовтня у ліцеї була проведена урочиста лінійка для педагогічного колективу та учнів, присвячена Дню Захисника України.

          15 жовтня у ліцеї викладач історії Гладаренко О. В. провела загальноліцейну виховну годину, присвячену українському козацтву.

       Потрібно старатись доносити  до учнів, щоб  молодь усвідомила, що пам'ять про славне  минуле  має  підкріплюватися добрими  справами  та успішним  навчанням. Ми  маємо бути  достойними  славних  лицарів, запорізьких  козаків, оборонців  рідної  землі, і продовжувачами  їхньої справи є воїни-учасники АТО, волонтери, всі, кому небайдуже майбутнє України.