Декада з професії "Тракторист"

З 26 листопада по 7 грудня в ліцеї проходила декада професії „Тракторист”.

Розпочався тиждень з випуску тематичних стіннівок «Моя професія найкраща» та «Цікаві факти про трактори», в яких були опубліковані матеріали про особливості професії, цікаві історичні факти та вислови про трактори.

Професія тракториста потрібна і шанована людьми та має давнє минуле. Учні групи №17 (1 курс) провели пошукову роботу про історію тракторобудування. Було відтворено історичні кроки світового і вітчизняного тракторобудування від створення першого трактора до сьогоднішніх потужних енергетичних тракторів.

29.11.2018 року викладач професійно-теоретичної підготовки Іванов В.О. провів цікавий відкритий урок на тему «Рульове керування трактора», на якому учні засвоїли класифікацію рульового керування трактора та його будову, переглянули повчальний відеофільм з роботи рульового керування та його конструкцію.

Продовженням декади став конкурс професійної майстерності, в якому взяли участь команди 1-го і 2-го курсів. В першому турі, теоретичному, учні показали свої знання з будови трактора та правил дорожнього руху. Кращими знавцями виявилася команда гр.№ 27 (2-й курс) у складі Пацули  Дмитра (І місце), Пацули Сергія (ІІ місце) та Лазуткіна Сергія (ІІІ місце).

Другий тур, практичний, проходив на навчальному полігоні. Учні змагалися на краще виконання таких вправ: рушання трактором з місця, рух по прямій, рух змійкою, вісімкою, заїзд заднім ходом. В даному турі першість виборола команда 1-го курсу (гр. №17) у складі Сороколата Миколи (І місце), Садовнікова Кирила (ІІ місце) та Федорова Андрія (ІІІ місце).

Заключним акордом декади професії “Тракторист” був виховний захід „Сучасні трактори”, підготовлений майстром в/н Музикою Л.І. Присутні мали змогу познайомитися з геніальними технічними винаходами які втілені в життя людьми.