25 листопада 2017 року

У суботу, 25 листопада, педагогічний та учнівський колективи взяли участь в жалобних заходах до Дня пам'яті жертв Голодоморів: мітинг та панахида за жертвами Голодоморів біля районного краєзнавчого музею.

У цей день кожна територія, громада в знак скорботи приспускає Державний Прапор і хвилиною мовчання вшановує пам’ять про загиблих покладанням квітів до хрестів, пам’ятних знаків жертвам голодоморів.

Учасники заходу в Баштанці зібралися біля пам’ятника жертвам голодоморів в Україні, що на Пагорбі Слави, щоб вшанувати пам’ять жертв голодомору.

Багато глибоких та змістовних слів було сказано ведучими реквієму, основним був заклик довічно пам’ятати про закатованих. Перший заступник голови РДА, виконувач функцій та повноважень голови райдержадміністрації О. Д. Славінський, голова Баштанської районної ради А. Л. Петров, міський голова І. В. Рубський у своїх виступах підкреслили, що неоголошена війна проти людства, геноцид назавжди наклав свій безжальний відбиток на всю нашу історію, на національну самосвідомість. Масштаби трагедії важко оцінити. Голодомор назавжди змінив хід історії українського народу. Він став одним із найважчих випробувань, що випали на нашу долю. Але наш народ вистояв.

Хвилиною мовчання та горінням свічок згадали закатованих голодом жертв геноциду українського народу жителі Баштанки. Священики церков Успіня Пресвятої Богородиці Микита Чудинович та Покрови Пресвятої Богородиці Дмитро Федунь відправили молебень. Учасників закликали долучитися до загальноукраїнської акції «Засвіти свічку». Біля пам’ятника присутні поклали квіти, виставили лампадки, теплі вогники яких символічно освітили шлях тисячам душ, котрі стали жертвами голодомору.

По закінченні мітингу-пам’яті присутні були запрошені на тематичну виставку «Жорна смерті: Голодомори в Україні» в краєзнавчий музей.

Протягом листопада у школах, бібліотеках та музеях організовано й проведено низку уроків-реквіємів для учнівської молоді, громадськості. Виставки фотоматеріалів, архівних документів, перегляд відеофільмів, свідчень очевидців голодоморів, представлено для учнівської аудиторії для вшанування вічної світлої пам’яті жертв страшних подій в Україні.