22 червня 2017 року

День скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні

22 червня 1941 року фашистська Німеччина без оголошення війни напала на Радянський Союз. В Україні відзначається як День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни.

«Схиліть голову - шану віддайте»

22 червня 1941 року – перший день війни, яка стала Великою Вітчизняною війною 1941-1945 рр. Ця дата – трагічний рубіж, ціна якого десятки мільйонів людських життів.

Кожен раз в цей День ми згадуємо. Згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми. Людьми, схожими на нас. З тими ж бажаннями, з тією ж жагою до життя. Людьми з сім’ями, у багатьох з яких теж були діти, і може даже онуки. І, напевно, вони теж хотіли жити в мирі та злагоді ...

Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Так ми говоримо своїм дітям. Ми стали передавати це з покоління в покоління. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях. Вона є в наших національних календарях, за даними проекту DilovaMova: Україна встановила цю дату Указом Президента України від 17-го листопада 2000-го року № 1245/2000, вона має назву «День скорботи и вшанування пам’яті жертв Війни в Україні»;

     Ми пам’ятаємо… Ми сумуємо…

До цієї дати у бібліотеці нашого ліцею для широкого кола користувачів була оформлена виставка-вшанування «Схиліть голову – шану віддайте», де були представлені книги спогадів, плакати про перші дні початку окупації радянських земель німецькими загарбниками..

Також  оформлено стіннівку , присвячену цій трагічній даті.  

22 червня  педколектив  та учні ліцею прийняли участь у Ході скорботи Пагорбом Слави та у мітингу, присвяченому цій сумній даті.

Також  був приспущений державний прапор з чорною стрічкою та о 10 годині ранку жертв війни вшанували Хвилиною мовчання.

 Уклонімося тим, хто поліг у бою,

Хто прикрив рідну землю собою.

Хвилина мовчання, хвилина мовчання

Пекуча й терпка, як сльоза.

Хвилина мовчання – в ній наша любов і гроза.

Як подвиг полеглих,

Священна хвилина мовчання.