20 лютого 2018 року

    20 лютого 2018 року секретар міської ради Людмила Луценко та перший заступник голови РДА, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації Олександр Славінський взяли участь у мітингу-реквіємі з нагоди вшанування Героїв Небесної Сотні.

    Біля пам’ятника Героям Небесної Сотні та борцям за незалежність України, що на Пагорбі Слави у Баштанці, зібралися представники осередків районних політичних партій, депутати районної та міської рад, громадські активісти, представники релігійних конфесій, трудових колективів, учнівської молоді шкіл, міської громади, учасники Антитерористичної операції на сході країни, та педагогічний колектив та учні нашого ліцею.

    Саме в ці дні, чотири роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

    104 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Героїв України, а троє іноземців ? громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані ? посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.

    «Історія України мала багато трагічних періодів, коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, держави. Переможна Революція гідності змінила не лише владу, країна зробилася інакшою. Іншими стали люди. Настав час невідворотних позитивних змін. Навколо ідеї незалежності, свободи, гідності, правової держави, європейської інтеграції об’єдналася вся Україна», наголосила Л.І. Луценко.

    Керівники міста і району також подякували за мужність і стійкість захисникам на сході країни та висловили сподівання на швидке припинення військових дій, стабілізацію економічної і політичної ситуації та подальший демократичний, європейський розвиток України.

   На завершення урочистого мітингу-реквієму представники релігійних конфесій української православної церкви Микита Чудинович і Дмитро Федунь відслужили молебень за загиблими українськими Героями, а присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника.