18 травня 2017 року

         18 травня 2017 року  виповнюється 73 роки з початку депортації корінного населення півострову. Дату встановила 12 листопада 2015 року Верховна Рада України, визнавши депортацію геноцидом кримчан.

         18 травня 1944 року за рішенням Державного комітету оборони СРСР з Криму в Узбекистан і сусідні райони Казахстану, Таджикистану і в деякі регіони РРФСР були депортовані кримські татари.

         О 3-й годині ранку співробітники НКВС відправили перший ешелон.

         За інформацією Українського Інституту національної пам’яті, загальна кількість депортованого з Криму корінного народу склала 200 тисяч осіб: 183 тисячі – на загальне спецпоселення, 6 тисяч – у табори управління резервів, 6 – до ГУЛАГу, 5 – на Московський вугільний трест.

         У результаті депортації загинуло 46% чисельності кримськотатарського населення, серед яких половина - це діти до 18 років

         У нашому ліцеї була проведена для учнів інформаційна година « Ми з тобою, кримський народе», на якій було в подробицях описано трагедію кримських татар, депортованих з рідної землі. Про те, як вивозили ешелонами людей в невідомому та чужому для них напрямку, про те, як вимирали цілі сім'ї від голоду та хвороб, в той час, як  чоловіки  з цих сімей воювали на фронтах, захищаючи Вітчизну, яка так жорстоко вчинила з їхніми жінками та дітьми.      Звичайно, учням  запав в серця біль  цілого народу,  який зазнав примусового переселення.