16 днів проти насильства

     З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти насильства». Ця акція прагне привернути увагу суспільства до різних форм насильства, від якого страждають жінки, діти, чоловіки – проблем домашнього насильства, торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми тощо. Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

     25 листопада в рамках Акції в центральній районній бібліотеці проведено навчально-тренінгове заняття «Цінність твого життя – в твоїх руках» за участю директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмили Олександрівни Смоли. На захід до бібліотеки завітали учні нашого навчального закладу.

     На початку заходу завідуюча відділом обслуговування Ірина Георгіївна Озерова розповіла учням про історію започаткування в Україні акції «16 днів проти насильства» та проважливі дати, які охоплює її шістнадцятиденний період.

     Людмила Олександрівна у своїй розповіді звернула увагу присутніх до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства. Насильство - фізичний або психологічний вплив однієї людини на іншу, що порушує конституційне право людини на особистісну недоторканість. Фізичне насильство - безпосередній вплив на організм людини (тілесні ушкодження, різноманітні мордування). Психологічне насильство - вплив на психіку людини шляхом залякування, погроз, щоб зламати волю до опору, відстоювання своїх прав та інтересів. Ґендерне насильство - насильницький вплив однієї статі на іншу, тобто насильницькі стосунки між хлопцями та дівчатами. У цікавій формі пройшло обговорення проблеми насильства в підлітковому середовищі.