15 травня 2017 року

           День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

          Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи.

         Однак цього року, враховуючи проведення в Україні пісенного конкурсу «Євробачення», святкування перенесли на 14 травня. 

         Після Революції Гідності, Європейський стратегічний курс, задекларований державними мужами на папері, став цивілізаційним вибором всього українського народу.

         Першим кроком до цієї європейської мрії українців стало підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

         А 6 квітня 2017 року Європейський парламент більшістю голосів ухвалив історичне рішення  про надання безвізового режиму для громадян України. 

         Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:

         формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;

         ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;

         популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;

         залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС; поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей.

         14травня  у Баштанській центральній районній бібліотеці було проведено захід, присвячений Дню Європи, який відвідали представники нашого ліцею.

         З цікавістю було переглянуто відео про Європу – познайомились з особливостями культури та визначними місцями країн,  визначними досягненнями в науці та літературі.

         Цікавою була також книжкова експозиція , присвячена актуальним питанням Європейської інтеграції. 

         Також 15 травня у нашому ліцеї відбувся ряд заходів, присвячених Дню Європи в Україні:

         1.Відкритий урок на тему: “Європейський шлях України”.

         2.Учнівська конференція на тему: “Актуальні питання європейської інтеграції України”.