13 жовтня 2017 року

        14 жовтня ми відзначаємо відразу три великих свята, що буває не так часто:

         Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника Вітчизни.

         Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв’язок поколінь, давню історичну традицію, а тому особливо шануються українцями.

         Оберегом кожної нації є її культура та духовні цінності, що передалися нам від пращурів.

         Як відомо, саме Свято Покрови Пресвятої Богородиці знайшло своє продовження і в часи Запорізької Січі. Наші козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею. Звертаючись до неї, вони казали: "Покрий нас чесним своїм Покровом та захисти нас від усякого зла!"

         У день захисника України, 14 жовтня, ми хочемо віддати данину поваги всім чоловікам та жінкам, які відстоюють незалежність українського народу та суверенітет української держави.

         Це свято символізує любов і шану українців до оборонців і визволителів рідної землі, до тих, хто сьогодні стоїть на варті незалежності держави

         Тому у ліцеї були проведені виховні заходи, присвячені цим святам, щоб показати учням нерозривність цих свят. 10 жовтня 2017 року, викладачем Данілкіною О. Д. та учнями ліцею, було проведено загальноліцейний захід, присвячений святу Покрови Пресвятої Богородиці, адже Божа Матір - це заступниця і покровителька наших козаків.

         Був проведений екскурс в історію виникнення свята, цікаво освітлено звичаї українського народу, пов’язані з цим великим святом.

        Історія українського козацтва – це одна з найвизначніших сторінок життя нашого народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво було справжнім захисником рідної України, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій нашої вітчизни. Впродовж століть могутнє козацьке братство здійснювало вплив на європейську історію. 

        Подорож сторінками історії українського козацтва організували учням ліцею працівники Баштанської центральної районної бібліотеки 11 жовтня 2017 року, запросивши на відео презентацію «Вшануємо славетне лицарство».

       Співробітники Баштанського районного краєзнавчого музею, а саме директор музею Требух О.О. та козак Волинської січі війська Запорізького, виконавець пісень про українське козацтво Паливода Олександр провели дуже цікаву відеопрезентацію, присвячена пам’яткам козацтва на території Миколаївщини (зокрема Буго-Гардійська паланка)   

       Під гітару були виконані пісні «Чорна Гора», «Про Сагайдачного».

       13 жовтня була проведена святкова лінійка для педагогічного колективу та учнів ліцею, де привітали зі святом представники учнівського самоврядування.

       Від усього серця вітаємо з цими знаменними святами всіх громадян України, гідних нащадків великих прадідів, у чиїх жилах тече гаряча козацька кров!