12 жовтня 2016 року

Патріотичний урок в бібліотеці

     12 жовтня в Баштанській центральній районній бібліотеці було проведено патріотичний урок «За Україну, за долю, за честь і волю, за народ», присвячений Дню українського козацтва. Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам'яті українського народу. А ще в цей день наша держава відзначає День захисника України – свято на честь національних героїв, які віддали своє життя за нашу Батьківщину.

     На захід до бібліотеки були запрошені учні 14 групи професійного ліцею .

     Ведучі заходу, провели справжній екскурс у минуле української історії. Учні дізналися багато цікавого про виникнення козацтва, як козаки захищали рідну землю, як зародилася Запорізька Січ, яка з перших років існування майже безперервно вела важку збройну боротьбу разом з усією Україною за віру і незалежність свого народу, а також про славних українських гетьманів– Байду, П.Сагайдачного, Б.Хмельницького, грізного отамана І.Сірка, П.Дорошенка, І.Мазепу, П.Орлика та ін. Всі вони були видатними державними й політичними діячами, носіями ідеї незалежної, самостійної української держави

     Особливо учнів зацікавила легенда про те, чому козаки носили чуба, так званого оселедця, про його значення для кожного козака та магічну силу. А ще про унікального дуба, який росте на острові Хортиця. За переказами, цьому оспіваному в піснях та легендах дереву вже понад 700 років. Весь захід супроводжувався мультимедійною презентацією. Також учні мали змогу переглянути відео-кліп Назарія Яремчука «Гей, ви, козаченьки», який надав заходу особливої яскравості та патріотизму.

     На завершення патріотичного уроку учні мали змогу ознайомитись з історичною літературою, в якій розповідається про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями.