11 квітня 2017 року

     Щороку, приблизно в середині квітня весь хрещений світ, одягнувшись в веселощі і радість, урочисто вшановує світле свято Воскресіння спасителя Ісуса Христа. Всюди дзвонять дзвони, проходять хресні ходи, запалюються свічки і лампади. Люди йдуть в храми, висвітлюють паски і різнокольорові фарбовані яйця, з посмішками і цілуванням христосуються, вітаючи один одного вигуками «Христос Воскрес» і відповідаючи «Воістину Воскрес». І не важливо, якою мовою вимовляються ці слова, означають вони одне і теж захоплене привітання і задушевну звістку.

     А звідки ж взагалі пішов цей звичай та з чого власне почалася історія виникнення та святкування Великодня?

     Саме цьому питанню була присвячена подорож в історію свята, звичаїв, традицій та прикмет, яку у вигляді виховної години підготували: викладач художньої культури Данілкіна О. Д. та викладач технології Паславська А. О.

     Під час зустрічі були висвітлені історія святкування свята весни у слов`ян, значення свята єврейської та православної Пасхи, розповіли про святкування Вербної неділі та кожного дня Страсної седмиці.

     Викладач Данілкіна О. Д. ознайомила присутніх з народними прикметами та повір`ями Великодня. Учні із задоволенням переглянули відео з розмаїттям писанкарства в Україні та процесом випікання пасок.

     Викладач Паславська А. О. представила увазі присутніх процес підготовки учнів ліцею до Великодня на уроках «Технології». Організувала виставку дитячих робіт. Розповіла та продемонструвала фото-звіт перебування на фестивалі писанок в м. Київ у 2017 році.

     На завершення, викладачі побажали усім смачної паски, добра, любові, миру та під супровід гарного музичного привітання і церковних дзвонів пригостили всіх присутніх смачною, запашною паскою, яку із задоволенням приготувала майстер виробничого навчання з професії «Кухар; офіціант»   Палій С. Г.