08 листопада 2017 року

     9 листопада Україна відзначає надзвичайно важливе свято - День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України з метою відзначення важливої ролі української мови і спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, популяризацію та демонстрацію її багатства та краси.
     Напередодні цього свята в Баштанській центральній районній бібліотеці відбувся день вшанування рідної мови «Українську рідну мову в дар дали мені батьки». На захід до бібліотеки завітали учні професійного ліцею разом з бібліотекарем Н.І.Андреєвою.
     Захід розпочався у фойє бібліотеки, де була розгорнута книжкова виставка-інсталяція «Світлиця слова у безмежжі часу». Провідний бібліотекар Л.В.Штефан ознайомила учасників заходу з яскравою та пізнавальною виставкою.
     Ведучі заходу Тетяна Змієвська та Ірина Озерова за допомогою мультимедійної презентації «З рідним словом – ми український народ» розповіли учням про історію писемності, про скорботний календар української мови та визначили місце української мови серед інших слов’янських мов.
     Увазі молоді був представлений відео перегляд «Історія української мови», який ілюструє складний та тернистий шлях української мови до її визнання та становлення. Присутні дізналися багато цікавих фактів про українську мову. Особливо захоплюючим для учнів був перегляд гумористичного відеоролика «Кухлик». 
     Хлопці та дівчата із задоволенням прийняли участь конкурсно-розважальній частині заходу. Вони відповідали на запитання вікторини «Цікаве про мову», відгадували загадки про рідне слово, пригадували прислів’я, приказки та вислови про українську мову, малювали, складали вірші, активно приймали участь в «Бібліотечній пантомімі».
     Протягом усього заходу звучали українські пісні про рідну мову, що підтримувало гарний настрій.