08 грудня 2016 року

     Тиждень права сьогодні вже має статус державного й носить характер національної правової традиції та включає в себе цілу низку публічних заходів.

     Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована 2008 року з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України від 08 грудня 2008 року №1149/2008 встановлено проведення «Всеукраїнського тижня права» щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. 

      Проведення Всеукраїнського тижня права має сприяти підвищенню рівня правової культури населення, а також інформованості про конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації і захисту.

     Саме під час Всеукраїнського тижня права відбуваються заходи, що спрямовані на підвищення рівня правової культури і учнів нашого ліцею.

     Відповідно до розпорядження Миколаївської облдержадміністрації від 28.09.2016 року №367-р «Про затвердження плану заходів з участі у проведенні у 2016 році в Миколаївській області Всеукраїнського тижня права» в рамках цих заходів, тиждень права в нашому навчальному закладі розпочався 5 грудня з урочистого відкриття та ознайомлення учнів з планом проведення.

     6 грудня учні ліцею стали учасниками виховного заходу «Мій улюблений світ без насильства», присвячений глобальній проблемі ХХІ століття-насиллю у родині, який підготувала разом з учнями викладач правознавства С.В. Шемберко.

     Захід розпочався словами Ірини Супрун:

Мій улюблений світ без насильства,

без жорстокості, болю і зла.

Де народом заспівана пісня

Містить тільки хороші слова…

   

     Присутні били ознайомлені з основними статтями Конвенції ООН «Про права дитини».

     Що таке насильство? Причини насильства в сім ї, форми прояву, міфи про насильство були представлені  презентацією та відеофільмами.

    Учні отримали практичні поради та  пам’ятку «Що робити, якщо ви стали жертвою домашнього насильства». 

     8 грудня викладачем правових знань Гладаренко О.В., був підготовлений та проведений конкурс «Юні правознавці», в якому взяли участь учні І курсу.

     Конкурс складався з 7 етапів. Це вікторина, вирішення різних правових ситуацій, юридичні консультації, гра з вболівальниками тощо. Учасники показали свої знання в правовому полі, які оцінювало журі у складі викладача С.В.Шемберко, учнів 2 курсу Є. Мостового, 3 курсу С.Івченка.